Księga kondolencyjna

Dawniej księgi kondolencyjne wystawiane były głównie podczas pogrzebów osób znanych lub zmarłych w wyniku katastrof. Obecnie, te osobliwe pamiętniki spotyka się także w trakcie prywatnych uroczystości rodzinnych, nawet wtedy gdy żegnana …

Pochówek wertykalny – zmarli pochowani na stojąco

Niektóre rozwiązania z branży funeralnej stanowią pewne innowacje. Choć nie są stosowane w wielu miejscach na świecie, mogą stanowić pewien wymuszony trend w przyszłości. W dzisiejszym artykule opiszemy dość ciekawą koncepcję …

Rekonstrukcja twarzy za pomocą druku 3D

Bardzo często koniec życia wyznaczają czynniki od nas niezależne, między innymi tragiczne w skutkach wypadki. W 2020r., tylko w wypadkach samochodowych zginęło 2 480 osób. Jednak nagłych śmierci było znacznie więcej. W takich …

Wieńce są obecne podczas każdego pogrzebu. Zazwyczaj mają one symbolizować hołd i szacunek dla zmarłego. Niektóre z nich robione są z naturalnych roślin, inne ze sztucznych, jednak nie zależnie od tego, wszystkie posiadają jedną wspólną cechę – po krótkim czasie lądują na śmietniku. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto dowiedzieć się, czym jest The Green Memory i dlaczego jest to innowacyjna koncepcja.

Czym jest The Green Memory i jak wygląda?

The green memory jest innowacyjnym wieńcem pogrzebowym, który pomaga zachować pamięć o zmarłym na długi czas, a przy okazji jest przyjazny dla środowiska. Wyglądem przypomina tradycyjny wieniec – składa się z czerech łuków, które łączą się w okrąg. Do niego przy pomocy specjalnych prowadnic montuje się 16 doniczek z żywymi kwiatami. Po zakończeniu wszystkich uroczystości pogrzebowych i złożeniu trumny lub urny w miejscu spoczynku rodzina, bliscy przyjaciele oraz reszta żałobników może zabrać po jednej roślinie ze sobą do domu.

Dlaczego The Green Memory to innowacyjne rozwiązanie?

Przede wszystkim innowacja tego rozwiązania polega na ochronie środowiska. Rośliny, które masową są marnowane w przypadku klasycznych wieńców, w The Green Memory zyskują jakby nowe życie. Żałobnicy, którzy zabierają je do domów mogą posadzić je w ogrodzie, na tarasie lub postawić na parapecie w salonie. I tu właśnie pojawia się duga innowacja – doniczka będzie stale przypominała nam o zmarłej osobie. Sprawi to, że pozostanie ona w naszej pamięci.

Co symbolizuje The Green Memory?

Podczas ceremonii pożegnalnej wieniec jest tradycyjnym symbolem wyrazu szacunku dla zmarłego oraz oznaką ostatniego pożegnania. Okrągły kształt świadczy o tym, że życie zatoczyło koło. Znaczenie The Green Memory zmienia się po zakończeniu obrzędów. Po zabraniu do domu bliscy zmarłego mogą wspominać pogrzeb oraz miłe chwile spędzone z osobą, która odeszła z tego świata. Można więc stwierdzić, że ten rodzaj wieńca symbolizuje zarazem koniec, jak i początek. Doniczka z rośliną z pogrzebu może okazać się pomocna przy poradzeniu sobie z traumą związaną z rozłąką z bliskim człowiekiem.

Ile kosztuje wieniec the green memory?

Ciężko jest jednoznacznie określić cenę takiego typu wieńca, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Należałoby zacząć od wyboru kwiatów, które znajdą się w kompozycji. Ich koszt jest tutaj najważniejszą składową, ponieważ można zdecydować się na mniejsze lub większe sadzonki. Mogą to być popularne kwiaty lub rzadkie okazy. Inną kwestią, którą również warto wziąć pod uwagę, jest zastanowienie się, czy chcemy zamówić gotowy wieniec, czy może jednak stworzyć go samodzielnie.

Kupione kompozycje zawsze będą droższe od tych domowych. Stworzenie The Green Memory nie jest bardzo skomplikowane, wystarczy zakup łuków, prowadnic, doniczek oraz roślin. Z drugiej jednak strony osoby, które nie posiadają zdolności florystycznych i manualnych powinny prawdopodobnie wybrać bezpieczniejszą opcję. Niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujemy, ten rodzaj wieńca z pewnością jest godny uwagi.

Autor

funerology@funerology.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *